Satış Bilgi: 0532 482 42 30

Domainleri Tek Siteye Yönlendirme Faydalı Olur mu?

Domainleri Tek Siteye Yönlendirme Faydalı Olur mu?

Domainleri Tek Siteye Yönlendirme Faydalı Olur mu?

Birden fazla domain (alan adı) alıp tek bir siteye yönlendirme girişimi ne kadar sağlıklı ve ne kadar kullanışlı olur bu konuya bir aydınlık getirelim. Sık sorulan sorulardan biri olan birden fazla alan adına sahibim bir hazır web sitesi alıp diğerlerini bu hazır web sitesine yönlendirmek istiyorum bu işlemi yapınca bu aramalarda diğer yönlendirdiğim domainler’im de çıkar mı diye çok sık sorular geliyor.
,
Öncelikle birden çok alan adı yani domain almanız diğer konumuzda, da paylaştığımız gibi Bölgesel Domain çok mantıklı ve oldukça fayda sağlayan bir çalışma olur. Ama alan adlarınızı birbirine yönlendirmeniz veya hepsini kurulu bir web sitesine yönlendirmeniz, sadece ama sadece bu yönlendirilmiş alan adını ezbere bilip direk tarayıcıya yazıp ulaşanlar için mantıklı ve uygundur. Yok, benim bu alan adlarımla alakalı aramalarda Google veya başka arama motorlarında çıksın ve tıklayınca kurulu yönlendirdiğim hazır web siteme gitsin, derseniz yanılırsınız.

Arama motorları siteleri kayıt edip kullanıcıların aramalarında listeleyebilmesi için alan adlarının bağlı olduğu hosting sunucularında o’ alan adına ait bir index yani sizin anlayacağınız ana sayfa ve diğer dizin dosyalarının olması gerekmektedir. Yönlendirilmiş veya park edilmiş domain (alan adı) arama motorları tarafından boş değer sayarak pas geçer ve kullanıcılara sunmaz çünkü içeriğe sahip değillerdir hiç mi çıkmaz çıkar ama 100’lerce sayfa sonlarına doğru belki çıkabilir.
 

Sepeti Gizle

Sepetinizde şu anda herhangir bir hizmet bulunmamaktadır.