Satış Bilgi: 0212 539 43 07 - 0532 482 42 30

Mikro Web Site

Mikro Web Site

Mikro Web Site

Mikro Hazır Web Site
Mikro site web sitenizdeki satışa sunmak istediğiniz en çok aramalarda ve kampanyalarda ürüne özel veya hizmete yapılmış sade ve az detayı olan siteye mikro site denir.

Mikro hazır site ne işe yarar ve nasıl kullanılır?
Örnek vermek gerekirse internet üzerinden bir ürünü arayan kişiler firma ismi yada marka ismi yerine direk ürünü yazıyorlar yani firma adı yerine tencere veya döküm tava gibi yazdıkları zaman mikro siteye sahip olan ve sadece o sitede tencere ile ilgili bilgiler görseller var ise Google aramalarında ürün odaklı listelemede sizin mikro web siteniz keşfederek mikro sitenizdeki ürünü tıklatıp veya daha detaylı bilgi al sisteminde kendi web sitenizin bulunduğu tencere ürünlerine mikro sitenizden ziyaretçileri yönlendirmiş olursunuz ve ürüne veya kampanyanıza özel çalışma sayesinde daha hızlı satış elde etmiş olursunuz,

Mikro hazır site için Gerekli Çalışmalar
1 Mikro siteyi hangi hizmete veya ürüne yapacaksınız?
2 Etkili bir alan adı seçimi yapmalısınız.
3 Ürün veya hizmet başlık açıklamalarını iyi seçmelisiniz.
4 Görseller, oldukça etkili anlaşılır ve kaliteli resimler kullanmalısınız.
5 Mikro siteden kendi sitenize gidecek link sayfa yapısı.

Mikro sitenin amacını belirleyelim örnek bir ürünümüz kışlık mont olduğunu düşünelim bu montumuza kampanya yaptık elimizde çok var ve tüketicimiz bu montu aslında sitemizde görse alır. Fakat sitemize ziyaretçi çekemiyoruz, çeksek de diğer ürünlere bakarken monta sıra gelmeden çıkıp gidiyor, montu ön sayfama koysam diğer ürünlere erişim olmadan ziyaretçi yine çıkıyor. İşte bizimde tam istediğimiz olay burası yani biz monta bir mikro site yaptığımızı düşünelim ürünü seçtik.

Peki mikro sitemizin alan adı ne olmalı?
Kendimizi tüketici olarak düşünelim ve bir mont arasak Google ve benzeri arama motorlarında ne diye aratırız kışlık mont, deri mont, kapşonlu mont, çıtçıtlı mont vb. Ozaman örnekteki gibi bir alan adı seçmeliyiz kapsonlumont.com vb. uzantılar olabilir.

Ürüne uygun bir boş alan adını bulduk diyelim ve hazır web site paketlerimizden bir tanesini sipariş verip ardından kurulum sonrası sitemizi düzenleyelim ana sayfamızda bahsi geçen bir ürünümüz dışında başka bir ürün eklemeyelim çünkü, bu sitemiz mikro site olacak buradaki tanıtım sadece belirlediğimiz ürün için düzenleme yapacağız ürün resimlerimizi slider ve ana sayfadaki alanlara ekledik ve ürünle alakalı başlıklarımızı yazdık ve ürün özellikleri açıklama ve etiketlerimizi de yazdık.

Hazır site ana sayfamızda bulunan açıklamaların altındaki butonlara da satın al veya detaylı incele, farklı seçeneklere göz at şeklinde buton adını değiştirdik, butona tıklanacak linkimizi de yazıyoruz.
Tabi bu link asıl satış yaptığımız web sitemizde bulunan ürünün, kendi sayfasının linkini yazmalısınız mikro siteden çıktığını kullanıcıya çok yansıtmamalıyız direk ürünün bulunduğu sayfaya giden kullanıcı bilgileri aynı fiyatı ve satın alına bilirliğini görünce işlemi başarılı bir şekilde tamamlamış oluyoruz.
 
Mikro sitenizin adı aranan içerikler ile ilgili olduğu için arama motorlarında direk ürün adıyla arama yapan kullanıcılara erişmek daha hızlı olacaktır.
 

Sepeti Gizle

Sepetinizde şu anda herhangir bir hizmet bulunmamaktadır.