Satış Bilgi: 0212 539 43 07 - 0532 482 42 30

Alan Adı 'Domain' Uzantı ListesiHazır site paketlerimizi alırken hazır sitenizde kullanmak istediğiniz hediye Alan adı (domain) seçiminde tercih konusu uzantılar belirtilmiştir, liste dışındaki alan adı uzantıları sepetinize eklemeniz durumunda fiyat farkı kullanıcıdan ek ücret tahsil edilmektedir. Seçebileceğiniz alan adları aşağıdaki gibidir. Alan adı tescil edildikten sonra harf kelime veya farklı alan adı değişikliği mümkün değildir! Lütfen alan adınızı dikkatli yazınız.

BELGE GEREKTİRMEYEN SEÇEBİLECEĞİNİZ UZANTILAR !  
 

.com 
.net 
 
 
 

BELGE GEREKTİREN UZANTILAR !
 
.com.tr
.net.tr
.pro
.gov.tr
.bel.tr
.pol.tr
.edu.tr
.org.tr
.k12.tr
.av.tr
.dr.tr


.TR UZANTILI  BELGE BİLGİLENDİRME
Com.tr uzantılı domain satın alabilmeniz için almak istediğiniz isim ile ticari ünvanınızın aynı olması gerekir. Satın almak istediğiniz ismi resmi belgelerle ile desteklemek zorundasınız.
 
► COM.TR Domain Tescilini İçin Göndermeniz Gereken Evraklar; 

*Tüm .TR uzantılı domain başvurusu için kesinlikle Alan Adı Tahsis Formu (dilekçe) iletilmelidir Dilekçe içerisindeki, takip numarası bölümünü boş olarak diger idari sorumlu kodu, ödeme sorumlu kodu, teknik sorumlu kodu alanlarını FP39-METU olarak kalması gerekmektedir. Bu alanların dışındaki ad-soyad (firma sahibine ait), domain ismi, e-mail, telefon ve adres bilgilerini doldurarak firma sahibinin imzası ve firmaya ait kaşeyle birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
Talep edilen tüm domain adları (alan adı) beyan edilecek belgedeki unvan ile birebir aynı olmalıdır. Tahsis edilecek alan adları için ilgili kuruluşça “.tr” alan adı yönetimine iletilen belgeler değerlendirilirken; ilgili belgede yer alan marka, ticaret ünvanı vb.’ nin “ayırt edici” ve “esas unsurunu oluşturan ibareler esas alınır.İlgili ünvan veya markanın yardımcı unsurunu oluşturan ve faaliyet alanı yada sektörü vb. Tanımlayan unsurlar esas unsur olarak değerlendirilmez.
Örneğin; “ÖRNEK Tekstil Yatırım İthalat İhracat Sanayi Ticaret A.Ş.” ayırt edici ve esas unsuru oluşturan “ornek.com.tr” ya da “ornektekstil.com.tr” alan adını alabilir. “tekstil.com.tr”, “ithalat.com.tr”, “ihracat.com.tr”, “ticaret.com.tr” alan adlarını alamaz.
 
►Vergi levhası kesinlikle belge olarak kabul edilmemektedir.

LTD ve A.Ş, Şahıs İşletmeleri; Alan Adı Tahsis Formu (dilekçe) iletilmelidir,

*Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı. Faaliyet belgeleri son altı (6) ay için alınmış olmalıdır.

*Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi”
Not: Alan adı tahsis formu haricindeki belgelerden bir tanesi yeterlidir.
 
Marka Tescil Sahipleri;
Şahıs olarak COM.TR domain satın almak istiyorsanız yada firma ünvanınız almak istediğiniz domain ile uyumlu değil ise almak istediğiniz ismin marka tescilini yaptıra bilir ve COM.TR domaini almak için marka tescil başvurunuzun sonuçlanmasını beklemeden ,marka başvuru belgenizle beraber 1-2 gün içerisinde COM.TR domaininizi tescil ettire bilirsiniz.
 
® Marka tesciliniz var ise aşağıdaki evrakları göndermeniz gerekmektedir.

Marka tescil Belgesi Sahipleri, 
a) Alan Adı Tahsis Formu (dilekçe), 
b) Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi" 
c) Kesinlikle talep edilen Domain adı marka tescil belgesindeki isimle birebir aynı olmalıdır. 
d) Marka Sahibi şahıs ise kimlik fotokopisi. 
e) Eğer Marka üzerinde herhangi bir devir işlemi yapılmış ise Türk Patent Enstitüsünden alınmış Marka Devir sözleşmesi iletilmelidir. 
 f) Marka tescil belgesi birden fazla şahıs adına ise her bir şahsın kimlik fotokopisi ve dilekçede imzalı ile ismi yer almalıdır.

.tr alımı için sipariş vermeden öncesinde bizimle iletişime geçiniz.

NOT: .TR UZANTILI ALAN ADLARI HEDİYE KAPSAMINA GİRMEZ HAZIR SİTE PAKETİNİZİN DIŞINDA ÜCRETLENDİRİLİR ÜCRETLER ANLIK DÖVİZ KURU ÜZERİNDEN HESAPLANIR. 

Neden Web Sitesi paketlerimizi seçmelisiniz?

Kolay Yönetim

İşlevsel, bir o kadar da basit; Panel, kusursuz bir deneyim sunmak için sizin gibi onlarca internet sitesi ile ilgilenen kişiler tarafından test edildi.

30 dk İçerisinde Hazır!

İnternet siteniz onayınızdan dakikalar sonra hazır hale gelecek firmanız internette aktif olacak.

%100 Memnuniyet

7/24 Teknik destek Ücretsiz, haftalık eğitimler. Mobil Uyumlu Hazır Site Paketleri

Sepeti Gizle

Sepetinizde şu anda herhangir bir hizmet bulunmamaktadır.