Satış Bilgi: 0212 539 43 07 - 0532 482 42 30

Hazır Site Yardım Konuları


Logo Yükleme Ve Ölçüleri
Logo ölçüsü standart 200px genişlik 100px yükseklik ölçülerindedir. Logonuzu daha şık ve arka plana uyumlu durması için Png formatında “transparan” yüklemenizi öneririz.

Fotoğraf Yükleme Boyutu
Hazır sitenize yüklemek istediğiniz fotoğraflarınızı 2mb altında bir boyutta yüklemeniz gerekmektedir 2mb üstündeki boyutlar sunucu tarafından yüklemenize engel olacaktır, fotoğrafınızın ölçüleri değil boyut alanı önem baz alınmaktadır.

Slider Fotoğraf Ekleme
Slider fotoğrafları her hazır site paketlerine göre farklı boyutlarda tema tasarımlarına özgün boyutlarda uygulanmaktadır, önceden eklenmiş olan demo fotoğrafları silmeden önce bilgisayarınıza sağ tıklayıp resmi farklı kaydet, yöntemiyle indirip boyutuna bakabilirsiniz veya bir fotoğraf düzenleme programlarından birisiyle, indirdiğiniz fotoğrafın üzerine kendi fotoğraflarınızı ekleyip ölçülerini bozmadan tekrar yükleyebilirsiniz.

Menü Yönetimi & Sayfa Ekleme
Hazır sitenize yeni bir menü sayfası ekleme için yönetim panelinizde bulunan sayfa yönetimi sekmesinden, yeni oluştur butonuna tıklayın ve sayfa başlığını ve içeriği yazıp kaydedin, içeriği daha sonrada sayfa yönetimine gelerek de güncelleyebilirsiniz. Sayfanızı oluşturduktan sonra yönetim panelinizde bulunan menü ayarlarına sekmesini açın yeni oluştur butonunu tıklayın açılan üst başlığa sitede görünmesini istediğiniz menü adını verin, menüye tıklanınca açılmasını istediğiniz sayfa gurubunu seçin ve kaydedin. Sitenizin ön yüzünde soldan sağa sıralanmış menü başlıklarını yer değiştirmek için, menü yönetiminde yukardan aşağıya listelenmiş menülerin sol kısmında bulunan tırnak işaretlerini, basılı tutarak yukarı veya aşağıya sürükleyip yerlerini değiştirebilirsiniz.

Sosyal Medya Ayarları
Hazır sitenizin yönetim panelinde bulunan sosyal medya yönetimi sekmesinden, sosyal medya hesaplarınıza bağlantı ekleyebilirsiniz, facebook vb. sayfanızın linkini kopyalayıp açılan listedeki kendi yerlerine yapıştırınız ve kaydediniz. Sitenizdeki sosyal medya ikonlarına ziyaretçileriniz tıkladığı zaman sosyal medya sayfalarınıza ulaşabilirler. Kullanmadığınız ikonların görünmesini istemiyorsanız, sosyal medya yönetimi sekmesinden örnek linki silin ve kaydediniz.

Site Bakım Modülü
Hazır sitenizde ziyaretçilerinizin çalışma esnasında, sitenizdeki yapılanmayı görmesini istemiyorsanız yönetim panelinizde bulunan, site ayarlar sekmesinden site yayın durumunu “evet- hayır” seçenekleriyle, site ziyaretçilerinize bakım aşamasında olduğu bilgisini sunabilirsiniz. Yönetim paneliniz aktif açık olduğu zaman yeni bir sayfada siz sitenizin ön izlemesini görebilir, çalışmalarınızı rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Ziyaretçileriniz sitenizi yayın durumunu kapılıyken içeriklerinizi göremezler.

Blog Yönetimi Ayarlar
Blog yönetimi kategori etiket ve yazı ekleme modüllerinden oluşmaktadır, paylaşım yapacağınız yazılar için önceden blog kategorisi oluşturmanızı öneririz paylaşımlarınızı yaparken kategoriler seçerek yayınladığınızda, kullanıcılarınız kategori üzerinden aradığı konuya hızlı ulaşmış olur.
Kategori ve etiketler yönetim panelinizde bulunan blog yönetimi sekmesinden ulaşabilirsiniz.
 
 Blog Yorum Kontrolü
Yorum modülleri genelde hazır site paketlerimizin blog yazı paylaşımlarının en alt kısmında bulunmaktadır, kullanıcı yaptığı yorumu gönderdiği zaman yönetim panelinizde yeni yorumlar uyarı şeklinde panelinizin sağ üst kısmında pop olarak gösterir, sol kısımdan blog yönetimini tıkladığınızda açılır listeden yorumlar sekmesini, tıklayıp yapılmış yorumlar onay bekleyen yorumlara ulaşabilirsiniz.

Blog Web Siteniz İçin Önemli
Blog yazı makaleler vb. paylaşımlarınız hem ziyaretçiler için hem de sitenize farklı arama motorlarından, tahmin edemeyeceğiniz kelimelerinizden dolayı sitenize ziyaretçi gelmesini sağlar. Fakat makale yazılarınız tamamen kendi kaleminizden yani bilgisayarınızda sizin tarafınızdan sitenizin verdiği hizmetle ilgili, özgün yazı paylaşımlarınız olmasını öneririz. Diyelim ki alaka düzeyi uymadı ve başka sitelerden yazı kopyaladınız ve paylaştınız, sitenize bu çalışma hiçbir fayda sağlamaz zaman kaybı yaşamış olursunuz.

Yazı Text Editörü
Sayfa içerisinde oluşturmak istediğiniz yazıların font değerleri yazı sitilleri, yazı renkleri yazıya link verme yazı içerisine resim ekleme ayarlama yazı biçem sınıfları, tablolar içe aktarma vb. zengin yazı text editörünü dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Yazı text editörü sayfa ve blog için yeni oluştur eyleminden sonra yazı alanının hemen üstünde yazı alanı ile beraber otomatik açılmaktadır.

Ekibimiz Oluşturma & Ayarlar
Ekibimiz sayfasını kullanabilmek için eğer pasif ise, öncelikle menü yönetiminden ekibimiz modülünü aktif etmelisiniz, pasif veya aktif bir ekibimiz menüsü yok ise, yeni oluştur sekmesi ile açılan bölümden alt seçenek ekibimiz başlık kısmına da, ekibimiz veya çalışanlar gibi başlık ekleyip kaydediniz ve menü elemanları arasında sürükle bırak yöntemiyle yerlerini ayarlayınız, sonra yönetim panelimizin ana sayfasına dönerek sol kısımda ekibimiz sekmesi bulunmakta, sekmeyi tıklayın ve açılan sayfadan yeni ekle butonu ile açılan bölümleri doldurup kaydedin.

Ana Sayfa “Ön Sayfa Yönetimi” Ayarları
Hazır sitenizin ana sayfasında dizayn edebileceğiniz yapılar oldukça kolaydır bir başlık, bir resim kısa ve normal açıklama ve tıklandığı zaman gitmesini istediğiniz bir buton, bu yapıyı yan yana tekli, ikili, üçlü ve dörtlü alanlar ekleyebilir, yenilerini de alt alta istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Bu işlemi yönetim panelinizden ön sayfa yönetimi sekmesini tıklayınız açılan sayfanın üst kısmında oluşturmak istediğiniz alanlar için butonlar bulunmakta, tekli ikili vb. alanların birini tıklayınca liste açılır bu alanları sırasıyla aşağıya doğru dilediğiniz şekilde doldurun ve kaydedin seçtiğiniz 1,2,3veya 4’lü alanları, ana sayfanızda görebilirsiniz yerlerini değiştirmek isterseniz ön sayfa yönetimine tıkladığınız zaman, eklenmiş sayfa listesinin sol kısmında bulunan tırnakları tutup yukarı aşağı sürükle bırak yöntemiyle yer değiştirebilirsiniz.

İletişim Sayfasına Harita Ekleme
İletişim sayfanızın düzenleme kısmında en alt bölümünde bulunan Google harita maps alanı bulunmaktadır, bu alana ekleyeceğiniz kod sayesinde harita üzerinden bulunduğunuz yeri gösterebilirsiniz. Nasıl yapılır : https://www.google.com.tr/maps site adresinden harita üzerinde bulunduğunuz yeri sağ tıklayıp, burası neresi seçeneği ile bölgenizi işaretleyin ve sol kısımdaki paylaş ikonuna tıklayın, ekranınızın ortasında açılan seçeneklerden haritayı yerleştir sekmesini tıklayınız ve haritanın üstündeki satırda yazılı olan <iframe src= ile başlayan kodu komple seçip kopyalayın, kopyaladığınız kodu yönetim panelinizde bulunan iletişim sayfanızın alt kısımdaki alanın içine yapıştırıp kaydedin. Sitenizin iletişim sayfasını ön izleme yaptığınız zaman eklediğiniz kod sayesinde, sitenizdeki haritada işaretli bölgeniz ziyaretçileriniz tarafından görülür.
 
Galeri Kategori Ve Resim Ekleme
Yönetim panelinizde bulunan foto galeri sekmesini tıklayınız ve açılan bölümden, yeni butonuna basınız galerinize bir başlık yazın ve kategori resmi için, sağ kısımdan bir fotoğraf ekleyiniz ve kaydediniz. Kaydetme işleminden sonra oluşturduğunuz galeriye resim eklemek için listedeki galerinin sol başında bulunan imajlar sekmesini tıklayınız, açılan alana istediğiniz kadar yeni butonuna basıp resim yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz resimler sitenizin ön yüzündeki tek kategorinin içinde toplanmaktadır farklı resimleri farklı kategoriler oluşturup sergileyebilirsiniz.

E-Posta Oluşturma Güncelleme
Alan adı uzantılı e-postalarınızı oluşturmak çok kolay. Yönetim panelinizin sol kısmından e-posta sekmesini tıklayın ve açılan sayfada yeni diyerek e-posta başlığımızı ilk satıra yazalım yani kullanıcı adınız örneğin: info, destek, muhasebe gibi ikinci ve üçüncü satırlara da e-postamızın parolasını aynı olacak şekilde iki kere yazalım en alt kısımda oluşturacağınız e-postanızın boyutunu yazabilirsiniz her e-posta için en fazla 1024mb alan belirleyebilirsiniz. E-posta Okumak veya göndermek için web mail den veya Outlook, ve Google hesaplarına kurulumlar yaparak kullanabilirsiniz, kurulum videoları için hazirsiteler.net üye paneli yardım videoları sayfasından izleyebilirsiniz.

Blog Hazır Site Ön Sayfada Paylaşılan Makaleyi Sabitleme
Mini blog paketimizin paylaşılan yazıları ana sayfada en son eklenen en üstte yayınlanır ve bir sonraki bir önceki yazının üst kısmına, satır halinde gelir son paylaşımınızı ana sayfada uzun süre sabit bir şekilde kalmasını istiyorsanız. Yeni ekle veya güncelle diyerek yazı sayfasının sağ alt kısımda “öne çıkan yazı” bölümünden hayır seçeneğini evet yapıp kaydettiğiniz zaman, yazınız kare resim ve resmin altında konu başlığı ile ana sayfanızda sabit kalır satır olarak da aşağıda listelenir ve akış devam eder.
Bu yöntemle öne çıkan sabit yazılarınızı isteğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

Hazır Site Ana Sayfa Blog Vitrini
Standart 05 ve Profesyonel 06 paylaştığınız blog yazılarınızı ana sayfa slider bölümünde göstermek isterseniz blog yazı sayfanızdaki sağ tarafta bulunan, kategorilerden haber başlığının kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir. İşaretlemediğiniz yazılarınız blog sayfasında işaretli olanlar hem blog hem de ana sayfa slider kısmında listelenir.

Hazır Site Kategori & Ürün Ekleme
Standart 04 ve Profesyonel 05 Platinum paketlerinde tek ürün listeleme özelliği sade bir şekilde ürünün resmini başlığını, açıklamasını ve fiyatını ekleyebileceğiniz bir ürün modülü bulunmaktadır, öncelikle bu modülü kullanmak isteyenler pasif ise menü yönetiminde aktif edebilirsiniz. Daha sonrasında sol kısımda bulunan ürün yönetimi sekmesine tıkladığınızda, kategori ve ürün ekle seçenekleri bulunmaktadır önce ürün çeşidine göre bir kategori oluşturabilirsiniz örneğin: pastalar, kekler, sakızlar gibi oluşturduğunuz bu kategoriler, menü bölümünüzde aşağı açılır liste şeklinde gösterilir daha sonra ürün ekle sekmesini tıklayıp, açılan sayfaya başlığımızı ürün ile alakalı kısa açıklamalar ekleyip isterseniz fiyat kısmına ürünün fiyatını ve ürüne ait bir adet resim en son olarak da bu ürünün hangi kategorimizde sergilenmesini istiyorsak, sağ üst kısımdan kategori kutucuğunu işaretleyip kaydediyoruz ve ön izleme yaptığınızda eklediğiniz ürün kendi kategorisinin içinde direk görüntülenir.  Çoklu ürün gruplarına sahipseniz oluşturduğunuz kategorilere alt kategori tanımlaması yapabilirsiniz, bunu da yine kategori ekle veya ekli kategorinin sol kısmında bulunan alt dizin seçeneğini tıklayıp, yeni oluştur diyerek de sınırsız alt kategori oluşturabilirsiniz.
 
Site Genel Ayarları
Tüm hazır site paketlerinde site ayarları sayfasından sitenizin başlığını site genel açıklama ve anahtar kelimeleri ekleyebileceğiniz alanlar bulunmaktadır, bu alanlardan genel düzenlemeleri oluşturabilirsiniz. Site ayarlar kısmında sistem e-posta alanı bulunmaktadır bu alan sitenizin iletişim sayfasında bulunan form iletilerinin gelmesini istediğiniz e-postanızı belirtmek için kullanılmaktadır. Site ayarlar kısmında eklemek istediğiniz kod alanlarını kullanabilirsiniz örneğin: analytics, webmasters, zopim chat vb. kodları bu alanlara ekleyerek kullanabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman sitenizi bakım durumuna da alabileceğiniz site yayın durumu seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Yönetim Paneli Admin Bilgi Güncelleme Veya Şifre İşlemleri
Hazır web sitenizin yönetim paneli giriş bilgilerini istediğiniz zaman siz belirleyebilirsiniz, sitenizin yönetim panelinin sol kısımdaki menülerden kullanıcı işlemleri veya yine yönetim panelinizin sağ üst köşesinden kullanıcı işlemleri sayfasına ulaşabilir ve site kullanıcı adı parola ve e-postanızı değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adınızı veya parolanızı unutmanız durumunda hazirsiteler.net üye panelinizden destek talebi oluşturup, kullandığınız hizmeti belirterek kullanıcı adı veya parola sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz.

Sitenizin Sayfalarını Google Tanıtın
web siteniz belirli aralıklarda Google ve diğer arama motorları tarafından mobil uyumlu ve yeni nesil kod yapısı sayesinde hızlı bir şekilde arama motorlarında çıkmaya başlar, tabi sitenize belirli zaman dilimlerinde içerik resim blog ve benzeri çalışmalar yaptığınız zamanlarda, aynı gün veya bir gün sonra bilgileriniz arama motorlarına eklenir bu işlemi hızlandırabilirsiniz. https://www.google.com/webmasters/tools/ soldaki linki tıklayıp bir hesap açın ve mülk ekleyin, yani kullandığınız hazır web sitenizi ekleyin size doğrulama yapmanız için bir kod verecektir, kodu alıp yönetim panelinizden, site ayarları sekmesine gelip kod alanlarından birisine yapıştırın ve kaydedin. Tekrar webmaster hesabınıza dönün aynı sayfa içinde doğrula butonuna basın, mülkünüz doğrulandı mesajı alınca ekleme işlemi tamamlanmış olur. Aynı sayfa içinde eklediğiniz sitenin ana sayfa resmini ve adresini görürsünüz, tıklayın ve sol kısımda bulunan sekmelerden tarama başlığının altında Google gibi getir sekmesini tıklayın, açılan kutucuğun içine sitenize eklediğiniz sayfanın URL uzantısını yapıştırın sonra getir butonuna tıklayın ve listeye URL eklenir, sağında durum mesajı çıkar tamamlandı durumuna gelince dizine gönder butonuna görünür ve basınız. Açılan pop pencerede iki seçenek çıkar yalnızca bu URL’yi tara veya altındaki tüm URL’yi tara seçeneklerinden birini seçin ve git butonuna tıklayın. Daha önce tüm sitenizi tanıttığınıza eminseniz sadece eklediğiniz URL’yi seçin eğer komple siteyi taratmak istiyorsanız bu URL ve altındaki tüm URL sayfalarını taratınız. Sayfanız sizin tarafınızdan Google dizinine eklenmiş olur.

Mobil Tasarım Uyumluluğu
En çok tercih edilen tüm kullanıcılar tarafından da sık sorulan sorulardan birisi telefon ve tablet uyumluluğu, evet tüm hazır web sitesi paketlerimiz mobil uyumludur! ve tüm platformlara göre kullandığınız paketler ölçeklenerek ekran uyumluluğuna dönüşür. Bunu test etmek isterseniz yapmanız gereken çok basit bir işlemle tüm paketlerimiz ya da x bir siteye bakabilirsiniz. İnternet tarayıcınızdan ziyaret ettiğiniz bir web sitesini mobil uyumluluğunu anlamak için test edeceğiniz site bilgisayar tarayıcınız üzerinde açıkken, pencerenizin sağ üst köşesinde bulunan eksi ve kare çarpı tuşları bulunmaktadır, kare olan ikona bastığınızda pencereniz biraz küçülür veya en son kaldığı küçük haline döner sizde pencerenin sağından veya solundan tutarak pencereyi küçültün bir telefon yada tablet boyutlarına gelene kadar ufaltın eğer web sitesi mobil uyumlu ise temanın değiştiğini farklı bir dizayna geçtiğini çok kolay anlarsınız, mobil uyumlu değilse pencereyi daralttığınız zaman siteyi yutar ve daralan kısımlarında sitenin kalan kısımları kaybolur.

Tema Renk Değiştirme
Tüm hazır web site paketlerimizde ekli temalarımız bulunmaktadır, ekli temaları hazır web site paketinizin site ayarları sekmesinden ulaşabilirsiniz, sağ alt kısımda bulunan tema seçeneği kısmından önceden yüklü olan temaların birini seçip aşağı kısımda bulunan kaydet butonuna basın ve sitenizin ön yüzde değiştiğini görmek için hazır web sitenizi tarayıcıda yenileyin yeni seçtiğiniz tema siz değişiklik yapmadığınız sürece seçili temanız yayında kalır.


 

Bu bilgiler aradığınız konu için yeterli olmadıysa lütfen bize bildirin  hızlı Form Sayfasına Git>

Neden Web Sitesi paketlerimizi seçmelisiniz?

Kolay Yönetim

İşlevsel, bir o kadar da basit; Panel, kusursuz bir deneyim sunmak için sizin gibi onlarca internet sitesi ile ilgilenen kişiler tarafından test edildi.

30 dk İçerisinde Hazır!

İnternet siteniz onayınızdan dakikalar sonra hazır hale gelecek firmanız internette aktif olacak.

%100 Memnuniyet

7/24 Teknik destek Ücretsiz, haftalık eğitimler. Mobil Uyumlu Hazır Site Paketleri

Sepeti Gizle

Sepetinizde şu anda herhangir bir hizmet bulunmamaktadır.